Zakwaszenie organizmu

Pewnie już wiele razy słyszeliśmy o tym, że skutki zakwaszenia dla organizmu są poważne, ale jednak nadal wiele osób nie wie tak naprawdę czym to zakwaszenie jest. Dlatego warto się tym zainteresować, by dowiedzieć się o co tutaj tak naprawdę chodzi. (http://prodeacid.pl/odkwaszanie

Równowaga to podstawa

Neutralne pH krwi będzie mniej więcej na poziomie 7,4. I takie właśnie będzie odpowiednie dla reakcji, które zachodzą w komórkach naszego ciała. W lekko zasadowym środowisku procesy fizyczne i chemiczne będą przebiegać prawidłowo. Właściwą równowagę kwasowo – zasadową w organizmie będzie można osiągać dzięki dobrze przygotowanej diecie. Produkty bogate w sód, potas, wapń czy magnez mogą mieć działanie alkalizujące czy te z dużą zawartością fosforu i chloru, które będą zakwaszać.

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Powstaje ono, gdy będzie dochodzić do zaburzenia równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie a więc pH krwi będzie niższe niż 7,35. Na początku nadmiar kwasów odkładany jest w tkance łącznej przez co usuwanie szkodliwych substancji będzie utrudnione. Kryształki kwasu gromadzą się w stawach a następnie w mięśniach. Organizm do pewnego momentu potrafi samodzielnie bronić się przed dużym problemem zakwaszenia. Będzie bowiem zabierać wapń z kości i zębów a magnez z mięśni i sam niszczy te działania kwasów. Jednak nie jest to dla nas korzystne.

Dieta odkwaszająca organizm

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Najczęściej do zakwaszenia będzie prowadzić zła dieta, w której będzie mało składników mineralnych i mikroelementów. Jeśli będziemy się odchudzać to bardzo często będziemy doprowadzać właśnie do zakwaszenia. Niebezpiecznie zakwaszać nas będzie również nadmiar leków, szczególnie takich przeciwbólowych, długotrwały stres i używki takie jak alkohol, nikotyna czy czarna herbata i kawa.

Skutki i objawy zakwaszenia organizmu

Pierwsze pojawiając się objawy zakwaszenia to niepokój, niestrawność, ból głowy, wahania nastroju problemy z pamięcią, koncentracją czy zmęczeniem, złe samopoczucie, choroby skóry, wypadanie włosów, bóle mięśni i kości. Jeśli zakwaszenie nie będzie leczone może prowadzić do osteoporozy i sarkopenii a także nowotworów oraz cukrzycy, która będzie niszczyć nasze nerki, czy i serce.

Sposoby na zakwaszenie organizmu

Dieta na odkwaszenie organizmu ma składać się w 80% z produktów zasadotwórczych a tylko około 20% z kwasotwórczych,. Doskonale odkwaszać organizm będą wszelkie warzywa, owoce, kasza jaglana. Jednak najcenniejsze będą właśnie surowe warzywa i owoce, z których można sobie przygotowywać soki, które będą dla nas bardzo cenne.

Autor

Monika Matracz

Redakcja toreko.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@toreko.com.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia.

Dlaczego warto sięgnąć po aloes?
Czy sok z aloesu działa leczniczo?
Jak walczyć z zakwaszeniem organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.