Właściwości aloesu

Jeśli chcemy można hodować zdrowie. wystarczy postawić na oknie doniczkę z ziemią zwilżoną wodą i wkładamy tam szczepkę aloesu. Podlewamy od czasu do czasu i tyle. Potem już tylko czekamy na liście aloesu, które staną się cennym źródłem ważnej dla nas mazi.

Leczenie aloesem

Na początek musimy sobie powiedzieć, że aloes faktycznie posiada niezwykle szerokie spektrum zastosowania, jednak nie będzie to panaceum na wszelkie bolączki.

Co więc warto wiedzieć zanim do tego będziemy przystępować?

Aloes słynie ze swych właściwości przeczyszczających oraz żółciopędnych. Picie soku sprzyjać będzie oczyszczeniu organizmu z toksyn oraz leczeniu nieżytów żołądka. Jednocześnie te same właściwości sprawiać będą, że soku nie powinny spożywać kobiety w ciąży i w okresie laktacji. Małe dzieci i osoby cierpiące na choroby nerek i serca. Alergicy również powinni odnosić się do kuracji aloesowych z dystansem, ponieważ mogą one jednak prowadzić do wysypki. Działanie przeczyszczające może doprowadzić do wypłukania elektrolitów, może się również pojawiać arytmia. Wystąpienie skutków ubocznych wprawdzie jest rzadkie, ale przy długotrwałej kuracji jednak trzeba uważać.

Aloes na zaparcie

Aloes na odchudzanie

Aloes to taki środek, który będzie ceniony w procesie odchudzania. Zawarte tam związku przyspieszać będą metabolizm oraz będą zwiększać ilość spalanych kalorii. Intensyfikacja procesu trawienia sprawia, że zapotrzebowanie na energię będzie rosło. Co więcej właściwości przeczyszczające soku powodują, że pokarm jest krócej w jelitach i mniej energii przyswajamy. Aloes może przynosić ulgę w zaparciach, niestrawności i przy chorobie wrzodowej. Jak donoszą nam naukowcy picie soku z aloesu może zmniejszyć poziom cukru we krwi a więc pomóc może leczeniu cukrzycy. Mówi się także o tym, że może mieć działanie antynowotworowe.

Okłady z aloesu przyniosą ulgę zmęczonym oczom. Przykładać należy liście do oczyszczonej twarzy i będzie można pozbyć się trądziku czy tez wyprysków. Warto jednak nieco wcześniej wykonać sobie test uczuleniowy. Maści aloesowe sprawdzać się będą między innymi w chorobach skóry. Mogą również pomagać na owrzodzenie, odleżyny, ranki czy oparzenia. Będą także przyspieszać gojenie ran i uśmierzać ból.

Aloes hamuje procesy zapalne

Regeneruje skórę i niweluje zaczerwienienie i podrażnienie. Płukanki do włosów z dodatkiem aloesu nawilżać będą włosy i skórę głowy. jak się okazuje aloes może korzystnie wpływać również na stan naszych zębów. Dlatego warto wybierać pasty z dodatkiem aloesu albo też płukać zęby sokiem aloesowym. Oczyścić można w ten sposób zęby, dziąsła z bakterii.

Autor

Beata Jarosz

Redakcja toreko.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@toreko.com.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia.

Dlaczego warto sięgnąć po aloes?
Czy sok z aloesu działa leczniczo?
Jak walczyć z zakwaszeniem organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.