Czym jest chlorofil?

Chlorofile to grupa związku chemicznych, które będą znajdować się w roślinach, algach i niektórych bakteriach. Wyróżnić można między innymi chlorofile A i B, które są najbardziej popularne, a dodatkowo także chlorofil C i D, który będzie jednak występował wyłącznie w glonach.

Chlorofil ma zieloną barwę, ponieważ będzie pochłaniał dużą część światła czerwonego oraz niebieskiego i będzie odbijać się światłem zielonym. Chlorofil łączony jest z energią słoneczną i dlatego niektórzy nazywają go jako zielone słońce.

Co daje nam chlorofil?

Chlorofil to płynna energia słoneczna. Jego spożywanie będzie zapewniać naszej skórze piękny oliwkowy odcień a także będzie spowalniać procesy starzenia się skóry. Liczne badania pokazują, że barwnik zielony będzie radził sobie z nowotworami oraz miażdżycą. Stosuje się go również w trakcie leczenia anemii, ponieważ będzie powodować, że będzie więcej czerwonych krwinek. To również dla nas cenny zestaw żelaza. Chlorofil będzie również łagodził stany zapalne w jamie ustnej, leczy dziąsła oraz niweluje zapach niekorzystny.

Cenne wartości chlorofilu

Przyjmowanie chlorofilu będzie polecane dla kobiet karmiących, ponieważ będzie on stymulował wydzielanie mleka.. Chlorofil może regulować cykl miesiączkowy, wpływa na pracę tarczycy. Polecany dla osób chorujących na astmę. Dodatkowo taka zielona krew będzie poprawiać gojenie się ran, zmniejszać się będą żylaki, poprawić będzie można wzrok. Jeśli ktoś ma problem z przemęczeniem czy stresem to chlorofil w czystej postaci będzie dla niego bardzo ważny.

Jak dostarczyć chlorofil organizmowi?

Źródłem chlorofilu będą przede wszystkim zielone warzywa, liście sałaty, brokuły, ogórek, szpinak czy rzeżucha a także koperek. Najbardziej bogate w taki składnik są jednak natka pietruszki oraz seler. Jeśli będziemy uzupełniać dietę o zielone koktajle na bazie takich składników uzyskamy bardzo zasadowe pożywienie, które wpłynie na równowagę kwasowo zasadową i zagwarantuje nam dobre zdrowie. Warto jednak mieć również na uwadze to, by chronić się przed toksynami, dlatego rzeczywiście dobry preparat pomocniczy związujący toksyny może być dla nas szczególnie cenny.

Jeśli więc chcemy skutecznie dbać o nasz organizm i profilaktykę prozdrowotną warto będzie sięgać po produkty naturalne, preparaty bazujące tylko na organicznych składnikach. Picie płynnego chlorofilu można porównać do kąpieli słonecznych, które otrzymywać będą nasze tkanki, komórki narządy.

Autor

Monika Matracz

Redakcja toreko.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@toreko.com.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia.

Dlaczego warto sięgnąć po aloes?
Czy sok z aloesu działa leczniczo?
Jak walczyć z zakwaszeniem organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.