Wybierz dla swojego zdrowia chlorofil

Chlorofil kojarzyć się może z lekcji biologii. To właśnie na nich dowiadywaliśmy się, że to składnik, który odpowiada za zielony kolor roślin i ich fotosyntezę. Duże ilości chlorofilu znajdują się w warzywach liściastych, mniejsze ilości również pojawiają się w owocach. Ostatnimi czasy rośnie moda na drinki w składzie których pojawia się również chlorofil. Jest to dla nas szansa na pokonanie problemów z rozwojem nowotworów.

Chlorofil to pigment, który sprawia, że roślina ma kolor zielony. Odpowiada za przyjmowanie światła słonecznego, które w procesie fotosyntezy jest elementem niezbędnym, podstawowa struktura jaką będziemy spotykać to pierścień porfirynowy, który będzie podobny do tego jaki występuje także w hemoglobinie. W chlorofilu w centrum znajduje się atom magnezu natomiast w hemoglobinie będzie atom żelaza. Charakterystyczne będzie również to, że chlorofil będzie się rozpuszczał w tłuszczach, a nie będzie rozpuszczał się w wodzie. Można obecnie wyróżniać jego różne rodzaje, które znajdują się w roślinach a zróżnicowanie powiązane jest z tym jak długie fale absorbować będzie chlorofil.

Chlorofilina to składnik, który ma charakter półsyntetyczny, gdzie znajduje się mieszanina soli sodowych a także kompleksów miedziowych, które będzie się uzyskiwać z chlorofilu. W czasie syntezy chlorofiliny atom magnezu będzie wymieniony na miedź i usunięty będzie łańcuch węglowodorowy.

Leczniczy chlorofil

Dlatego chlorofilina jest również rozpuszczalna w wodzie. Ma to formę stabilniejszą, będzie to składnik odporniejszy na światło, utlenianie czy temperaturę. Dlatego właśnie często pojawiać się będzie w suplementach.

Oczyszczenie z chlorofilem

Prowadzone badania pozwalają stwierdzić, że omawiane składniki działają skutecznie na oczyszczenie organizmu. Chronić można się dzięki nim przed nowotworami, ponieważ chlorofil będzie wiązał substancje rakotwórcze i następnie usunie je z organizmu. Z badań jakie są prowadzone można się dowiedzieć, że chlorofil będzie w stanie skutecznie chronić przed guzami na żołądku a także na wątrobie.

Przeprowadzone badania dają nam informację, że oba składniki maja skuteczne działanie przy ochronie przed uszkodzeniem DNA. Wyniki badań jakie były prowadzone między innymi na zwierzętach pozwalają powiedzieć, że dzięki tym składnikom zmniejszy się ryzyko raka okrężnicy. Chlorofilina to silny antyoksydant, dzięki temu będzie można sprawniej pokonać problemy związane z gromadzeniem się wolnych rodników.

Autor

Ewelina Kotapka

Redakcja toreko.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@toreko.com.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia.

Dlaczego warto sięgnąć po aloes?
Czy sok z aloesu działa leczniczo?
Jak walczyć z zakwaszeniem organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.