Jak zwalczyć zakwaszenie organizmu?

Przyczyny

Coraz częściej spożywamy produkty wysoko przetworzone a więc wszelkie śmieciowe jedzenie, do tego napoje gazowane, tłuste mięsa oraz sery a także alkohol. Organizm trawiąc je musi tworzyć wiele kwasów. Gdy brakuje nam minerałów alkalicznych krew będzie je pożyczać z organów wewnętrznych. To powoduje zachwianie równowagi i kwasowe substancje są zbyt liczne. (http://prodeacid.pl/odkwaszanie

Objawy

Większość osób, które cierpi na zakwaszenie organizmu nie zdaje sobie sprawy z tego, że dotykać będzie ich ta przypadłość. Wszystko to spowodowane jest tym, że objawy przypominają wiele innych dolegliwości, które są często przez ludzie bagatelizowane. Na skórze pojawiają się różnorakie wypryski, włosy tracą blask, zaczynają wypadać a skóra będzie nienaturalnie przesuszona. Dopadają Cię bóle mięśni, stawów, a także często infekcje bakteryjne oraz wirusowe. Jeśli większość z tych objawów występuje jednocześnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz problem z zakwaszeniem.

Choroba cywilizacyjna?

Mimo, że zakwaszenie organizmu w medycynie to żadna nowość, temat ten został spopularyzowany dopiero w ostatnim czasie. Gwiazdy stosują dietę alkaliczną, a więc producenci suplementów dość szybko za tym poszli.

Bo któż z nas nie obserwuje u siebie podstawowych objawów zakwaszenia? Jak sprawdzić, czy mam zakwaszony organizm?

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Wystarczy kupić w aptece zwykłe paski do pomiaru pH, by zbadać poziom w moczu w kilku porach dnia. Potem tworzymy wykres i dzięki temu wiemy, czy organizm ma problem z zakwaszeniem. Jeśli linia będzie się ustawiać prosto, albo lekko będzie się unosić to będzie świadczyć właśnie o zakwaszeniu. Jeśli tworzy się zygzak, który świadczy o skokach w ciągu dnia to znaczy, że równowaga jest odpowiednia.

Skutki

Oprócz tego, że będzie ogólne zmęczenie, zaburzenia snu oraz infekcje pojawiając się będzie również długotrwałe zakwaszenie organizmu i niesie za sobą ryzyko zachorowania na choroby takie jak osteoporoza, cukrzyca czy nadciśnienie czy miażdżyca oraz zmiany zwyrodnieniowe takie jak nowotwory. Warto więc dbać o to, by dieta była odpowiednia, by mieć ten cenny stan równowagi.

Jak sobie radzić?

Warto przyjąć tutaj jedną zwykła zasadę. Mianowicie chodzi o to, by na naszym talerzu pojawiało się około 80% produktów zasadowych a jedynie około 20% kwasowych. Warto postawić na warzywa, oliwę, owoce takie jak melon, kiwi, grejpfrut, herbatę zieloną czy ziołową, mleko sojowe i oczywiście świeże soki a także naturalny miód. Warto oczywiście te kwestie spożywanych pod uwagę pokarmów, by sobie zagwarantować dobrą pracę naszego organizmu.

Autor

Beata Jarosz

Redakcja toreko.com.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@toreko.com.pl

Bogata wiedza związana ze zdrowym trybem życia.

Dlaczego warto sięgnąć po aloes?
Czy sok z aloesu działa leczniczo?
Jak walczyć z zakwaszeniem organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.